Sulmet ndaj SPAK, ambasada e SHBA: Qëndrojmë krah profesionistëve

Ambasada e SHBA në Shqipëri, vlerëson qëndrimin dhe dënimin e KLP-së lidhur me sulmet që janë bërë ndaj SPAK.

Shkarkimet nga Vetingu, Dumani: Kemi dërguar për hetim disa anëtarë të Gjykatës së Lartë dhe Kushtetuese

Kreu i Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar u shpreh sot në Këshillin Kombëtar të Integrimit në lidhje me gjendjen e hetimeve

Gonzato: SPAK, lojtar kyç në progresin e Shqipërisë drejt BE-së

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Silvio Gonzato u takua sot me drejtuesin e Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), Altin Dumani.

Blinken më 15 shkurt viziton Tiranën, takime me Ramën dhe Dumanin

Antony Blinken është Sekretari i gjashtë amerikan i Shtetit që vjen në Shqipëri për një vizitë zyrtare.

Ambasadori i Gjermanisë, Karl Bergner takon kreun e SPAK

Ambasadori i Gjermanisë, Karl Bergner, zhvilloi një takim me prokurorin Altin Dumani, kreu i Strukturës së Posaçme për Luftën kundër Korrupsionit (SPAK).

Kreu i SPAK, takime në FBI dhe me Yuri Kim

Kreu i SPAK, Altin Dumani pati takime në Byronë Federale të Hetimit (FBI), në Seksionin e Rikthimit të Aseteve të përftuara nga Pastrimi i Parave

Ambasada amerikane: Mbështetje të plotë SPAK, përparim për reformën në drejtësi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, shprehet se, SPAK po bën përparim mbresëlënës

Celibashi letër Çelës, Dumanit dhe Rrumbullakut: Parandalim i krimeve zgjedhore

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi i është drejtuar me një letër Prokurorit të Përgjithshëm, Olsian Çela, drejtuesit të SPAK, Altin Dumani si edhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Muhamet Rrumbullaku

Emigracioni i paligjshëm, Koordinatori britanik Stuart Skeate takim me kreun e SPAK

Zbatimi i Marrëveshjes së Përbashkët mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë për marrëdhëniet dypalëshe.

Ambasadorja Hohman takon Dumanin: BE mbështet një SPAK të pavarur dhe efektiv!

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Christiane Hohmann, takim me kreun e ri të SPAK-u, Altin Dumani.