Arqipeshkvi Imzot Arjan Dodaj pret vullnetarët katolikë nga Gjermania

Arqipeshkvi, Imzot Arjan Dodaj F.d.C. priti vullnetarët katolikë të rinj nga Malteser Gjermani, të cilët këto ditë po vizitojnë Shqipërinë.


Arqipeshkvi, Imzot Arjan Dodaj F.d.C. priti vullnetarët katolikë të rinj nga Malteser Gjermani, të cilët këto ditë po vizitojnë Shqipërinë.

Malteser është pjesë e shërbimit lehtësues të Urdhrit të Maltës në mbarë botën.

Është gjithmonë e angazhuar mbi vlerat e krishtera dhe principeve humanitare, për të ndihmuar njerëzit në nevojë.

Zhvillohet dhe rritet e frymëzuar nga motoja “Tuitio fidei et obsequium pauperum” – “Dëshmia e Besimit dhe ndihma për nevojtarët”.

Linja e veprimit të Malteser është të mbështesë njerëzit kudo në Shqipëri, përmes veprimtarisë mbështetëse, programeve dhe shërbimit lehtësues.

Arqipeshkvi, Imzot Arjan Dodaj F.d.C. priti sot vullnetarët katolikë të rinjë nga Malteser Gjermani, të cilët këto ditë…

Posted by Arqidioqeza Metropolitane Tiranë – Durrës on Sunday, March 24, 2024

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…

Global 360

Osmani: Të mbështetet Ukraina, të mos shpërblehet agresioni i Rusisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur fjalimin përmbyllës në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër ku morën pjesë…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…