Spiropali takon ambasadorin e Algjerisë në Shqipëri, Saidani

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin vlerësoi marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve.


Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiroali zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Algjerisë në Tiranë, Abdelouahab Saidani.

Gjatë takimit, Spiropali vlerësoi marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve.

Ajo theksoi po ashtu rëndësinë e intensifikimit të bashkëpunimit ndërparlamentar, në fusha më interes të ndërsjelltë dhe projekte të përbashkëta

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra

Global 360

Rezoluta e PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së

PE-ja i bëri thirrje Bashkimit Evropian që ta ndryshojë qasjen në dialog, në mënyrë që të ketë përparim.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra