Besiana Kadare: Go Nikki!

Ambasadorja e Shqipërisë në UNESCO uron Nikki Haley, kandidate e Partisë Rebublikane për Zgjedhjet Presidenciale 2024.


Ambasadorja e Shqipërisë në UNESCO, Besiana Kadare, ka kujtuar sot me anë të postimi në Twitter, takimin me Nikki Haley, e cila tani është kandidate presidenciale i Partisë Rebublikane në SHBA për Zgjedhjet Presidenciale 2024.

“Kujtim i bukur me ish-kolegen time të OKB-së Nikki Haley, e cila tani është kandidate presidenciale i Partisë Rebublikane në SHBA për Zgjedhjet Presidenciale 2024. Forca Nikki!”, shkruana Kadare.

Postim i Ambasadores Besiana Kadare

Kujtim i bukur me ish-kolegen time të OKB-së Nikki Haley, e cila tani është kandidate e Partisë Rebublikane në SHBA për Zgjedhjet Presidenciale 2024. Forca Nikki!

Në postimin e saj të datës, 26 janar 2018, kur Besiana Kadare ishte Ambasadore në Kombet e Bashkuara, shkruan:

Falenderime të përzemërta për ambasadoren e SHBA-ve, Nikki Haley, për mikpritjen e saj. SHBA është një partner strategjik i pazëvendësueshëm për Shqipërinë dhe miqësia jonë është më e fortë se kurrë. Respekt dhe mirënjohje për mbështetjen e kahershme amerikane për kombin shqiptar ?? ??

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…