Ambasadori Poda takon Ministrin e Shëndetësisë së Kroacisë, Vili Beros

Ambasadori i Shqipërisë në Kroaci, Riza Poda zhvilloi një takim pune me Ministrin e Shendetesise së Kroacisë, Vili Beros


Ambasadori i Shqipërisë në Kroaci, Riza Poda zhvilloi një takim pune me Ministrin e Shëndetësisë së Kroacisë, Vili Beros, Në kuadër të angazhimit per forcimin e bashkepunimit dypalësh me Republikën e Kroacisë.

Ambasadori Poda falenderoi autoritetet kroate dhe vecanerisht Ministrin Beros per ndihmen dhe trajtimin mjekesor te ofruar per shtetasit shqiptare te lenduar ne aksidentin tragjik automobilistik te ndodhur ndodhur pak dite me pare ne Kroaci.

Postimi i Ambasadës Shqiptare në Kroaci

AMBASADORI PODA TAKON MINISTRIN E SHENDETËSISE SË KROACISË

Në kuadër të angazhimit per forcimin e bashkepunimit dypalësh me Republikën e Kroacisë, Ambasadori Poda zhvilloi një takim pune me Ministrin e Shendetesise se Kroacisë, Vili Beros.

Në këtë takim, Ambasadori Poda, shoqërohej nga deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, znj. Ermina Lekaj Prljaskaj.

Bashkëbiseduesit shkëmbyen mendime mbi stadin aktual te bashkepunimit ne fushen e shendetesise, duke ndare mendimin mbi nevojen e zgjerimit te tij ne te ardhmen ne sektore me interes te perbashket. Ne kete kuader, ata diskutuan mbi intensifikimin e kontakteve/vizitave reciproke, ne nivel ministri te cilat do te kontribuojne ne cuarjen perpara te ketij bashkepunimi.

Ambasadori Poda falenderoi autoritetet kroate dhe vecanerisht Ministrin Beros per ndihmen dhe trajtimin mjekesor te ofruar per shtetasit shqiptare te lenduar ne aksidentin tragjik automobilistik te ndodhur ndodhur pak dite me pare ne Kroaci.

AMBASADORI PODA TAKON MINISTRIN E SHENDETËSISE SË KROACISË

Në kuadër të angazhimit per forcimin e bashkepunimit…

Posted by Ambasada Shqiptare ne Kroaci on Wednesday, March 1, 2023

“Daily Express”: Shqipëria në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Mieka Smiles në të përditshmen britanike “Express”

Global 360

Osmani falënderon Erdoganin për mbështetjen ndaj Kosovës

Presidentja Vjosa Osmani gjatë pjesëmarrjes në Forumin Diplomatik të Antalisë u takua edhe homologun e saj turk Recep Tayyip Erdogan

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fqinjësia, reciprocitet dhe përgjegjësi!

Fqinjësia është dëgjimi, mirëkuptimi, pranimi, ndihma, siguria, prania, lidhja dhe mbështetja.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Daily Express”: Shqipëria në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Mieka Smiles në të përditshmen britanike “Express”