Vaji shqiptar i ullirit çmim në “Premio Biol 2024”, Denaj: Rritje e produkteve Made in Albania

Vaji i ullirit shqiptar është vlerësuar me çmim prestigjoz ndaj 483 markave ndërkombëtare që u testuan në eventin “PREMIO BIOL 2024” në Itali.


Vaji i ullirit shqiptar është vlerësuar me çmim prestigjoz ndaj 483 markave ndërkombëtare që u testuan në eventin “PREMIO BIOL 2024” në Itali.

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj, e cilësoi këtë çmim një vlerësim ndërkombëtar për produktet “Made in Albania”.

“Kompania Shkalla, tha ajo, me një eksperiencë 14-vjeçare në fushën e prodhimit të vajit të ullirit, ka arritur të bëhet një emër i njohur në tregun ndërkombëtar, duke fituar një çmim prestigjioz në “PREMIO BIOL 2024” në Itali. Përballë 483 konkurentëve, prej të cilëve 53 nga bota, 130 europianë dhe 300 italianë, Kompania “Shkalla” u vlerësua me çmimin “EXTRA GOLD MEDAL” si dhe “BIOL ALBANIA””.

“Kjo arritje dëshmon vlerësimin dhe besimin në rritje për produktet “Made in Albania” në skenën ndërkombëtare, duke përçuar një mesazh pozitiv për cilësinë dhe përkushtimin e prodhuesve shqiptarë”, tha Denaj. (ATSH)

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.