Qazim Arifi, “Oscari” i skulpturës!

Qazim Arifi konsiderohet si “poeti i skulpturës”, nga kritiku me famë ndërkombëtare Vittorio Sgarbi.

Agim Janina: Odhise Paskali, pionieri i parë i skulpturës shqiptare!

120-vjetori i Odhise Paskalit, akademik, themelues i artit të skulpturës në Shqipëri, eseist dhe mendimtar

“Foleja e shpirtit”, skulptori Ylli Plaka hap ekspozitë në Itali

Galeria “Arianna Sartori” e Mantovës prezanton ekspozitën e re personale të skulptorit shqiptar

Mira Kuçuku pikturon alkiminë dhe magjinë në tym

Një ekspozitë në “Maison de l’Albanie” që duhet ta shikoni!

Përmetari Besim Çaushi, skulptori i famshëm në Greqi

Ai perfaqësoi Shqipërinë në Bienalen e Pekinit (Kinë) me veprën “Zeusi dhe Evropa” (bronz)

Altin Hoxha, skulptori nga Mallakastra që kthen gurët në vepra arti

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ndau sot historinë e suksesit të skulptorit Altin Hoxha