A do të ndikojë tërmeti në zgjedhjet e 14 majit në Turqi?

Erdogan ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme tre-mujore pas katastrofës së tërmetit vdekjeprurës.

2300 viktima nga tërmeti në Turqi dhe Siri

Lëkundjet fatale zgjatën rreth një minutë dhe u ndjenë deri në Qipro, Egjipt dhe Liban.

Italia jep alarmin për hakerim kompjuterash në shkallë të gjerë

Hakerat kërkojnë para në këmbim të informacioneve të vjedhura.

Frontex: Imigrantët përdorin kryesisht Ballkanin për t’u futur në BE

Agjencia kufitare e BE-së: Imigrantët dhe azilkërkuesit po përdorin Ballkanin për të kaluar në Europën Perëndimore

Papa bën thirrje që njerëzit të refuzojnë “helmin e urrejtjes”

Mesha e Papës ka mbledhur 70.000 pjesëmarrës në pelegrinazhin e paqes në Sudanin Jugor

SHBA: Plane për të rrëzuar balonën kineze mbi oqeanin Atlantik

Administrata Biden po bën një plan për të rrëzuar balonën kineze, e cila u zbulua tek fluturonte mbi territorin amerikan

Gaby Portnoy: Kupola mbrojtëse kibernetike e Shqipërisë e lidhur me kupolën në Izrael

Shqipëria dhe Izraeli nënshkruan të mërkurën e 1 shkurtit një memorandum bashkëpunimi mes palëve për sigurinë kibernetike në Tel Aviv.

Francë, valë e re protestash kundër reformës në sistemin e pensioneve

Sondazhet tregojnë se një shumicë e konsiderueshme e francezëve e kundërshtojnë reformën

Haradinaj: Krijimi i Asociacionit, rruga e vetme për të arritur tek marrëveshja finale

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se Prishtina nuk duhet të mbetet peng i Asociacionit

India kalon Kinën, vendi më i populluar në botë!

Një foshnje e lindur këtë vit do të ketë mundësinë ta shohë Indinë në krye të vendeve me popullsinë më të madhe në botë