Modeli inteligjent i Izraelit në transport, Balluku takon Regev

Zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, takohet në Izrael me Ministren e Transportit, Miri Regev

Kryeparlamentarja Nikolla pret grupin e miqësisë me Shqipërinë nga Arabia Saudite

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti në një takim anëtarët e grupit të miqësisë me Shqipërinë të Asamblesë Konsultative të Arabisë Saudite, të kryesuar nga Dr. Fayez bin Abdullah Al Shahri

Presidenti Begaj pret De Sanctis: Prezenca e OSBE-së, partner i rëndësishëm

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj pret kreun e ri të prezencës së OSBE-së në Tiranë, Guido De Sanctis

Shqipëria dhe Britania e Madhe miratojnë Këshillin e Përbashkët të Partneritetit

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka dhe Përfaqësuesja e Mbretërisë së Bashkuar për Evropën dhe Amerikën, Wendy Morton, ranë dakord sot në Tiranë për të mbajtur mbledhje të rregullta të Këshillit të Përbashkët të Partneritetit, duke nisur nga fillimi i vitit 2022

Ilir Meta takon Presidentin e Federatës Ndërkombëtare të Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe, Francesco Rocca

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, është takuar këtë të diel me Presidentin e Federatës Ndërkombëtare të Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe, Francesco Rocca.

Ministrja Muzhaqi takon Drejtorin Ekzekutiv të OBSH-së për Evropën, Robb Butler

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi, zhvilloi një takim me Drejtorin Ekzekutiv të OBSH-së për Evropën, z. Robb Butler dhe përfaqësuesin e zyrës së OBSH-së në Shqipëri, z. Gerald Rockenschaub

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, pret Ambasadorin e Austrisë, Dr. Christian Steiner

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti sot Ambasadorin e Austrisë, në Tiranë, Dr. Christian Steiner.

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti Ambasadorin e Gjermanisë, Peter Zingraf

Ambasadori Zingraf uroi Kryetaren Nikolla për zgjedhjen në detyrën e lartë dhe e garantoi për vazhdimin e bashkëpunimit të Bundestagut dhe Qeverisë së re të Gjermanisë me Kuvendin dhe Qeverinë e Shqipërisë.

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti Ambasadorin e Turqisë, Murat Ahmet Yörük

Ambasadori i përcolli Kryetares së Kuvendit ftesën e Kryetarit të Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë, z. Mustafa Sentop, për një vizitë zyrtare në Turqi.

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, pret ambasadorin e Italisë në Shqipëri, Fabrizio Bucci

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, falenderoi Ambasadorin Bucci për urimet dhe vuri në dukje se Kuvendi do të bëjë më të mirë për nxitjen e bashkëpunimit midis të dy vendeve.