Kumbaro në Athinë: Marrëveshje bashkëpunimi për parkun ndërkufitar “Vjosa−Aoos”

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro takohet me ministrin e Mjedisit dhe Energjisë, Kostas Skrekas

Peleshi: Nuk ka siguri kibernetike 100%!

Gjatë intervistës për “Zërin e Amerikës”, Peleshi mbi çështjen e sigurisë kibernetike dhe mbështetjen amerikane

Mbrojtja kibernetike, Peleshi takon Senatorin Gary Peter

Ministri i Mbrojtes, Niko Peleshi, u takua në Uashington, me Senatorin Gary Peter

Bashkëpunimi ushtarak SHBA-Shqipëri, LLoyd pret Peleshin në Uashington

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin, priti në Pentagon ministrin e Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi.

Balluku takon Cohen: Shqipëria mbështet Izraelin në arenën ndërkombëtare

Zv.kryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, takon ministrin e Jashtëm të Izraelit, Eli Cohen, në Jeruzalem.

Zv.Kryeministrja Balluku takon Drejtorin e Cybersecurity të Izraelit, Gabi Portnoy

Numri 2 i qeverisë “Rama” takohet me Drejtorin e Përgjithshëm Kombëtar të Cybersecurity të Izraelit, Gabi Portnoy.

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, vizitë zyrtare në Izrael

Numri 2 i qeverisë “Rama”, njëherësh Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, ndodhet për vizitë zyrtare në Izrael

Nikolla takon Mendes: Shkëmbyem përvojat e bashkëpunimit mes parlamenteve

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, takohet me Zëvendëskryeministren dhe Ministre për Çështjet Parlamentare të Portugalisë, Ana Catarina Mendes

Edi Rama në Davos: Ballkani Perëndimor është në mes të Europës!

Nga Forumi Botëror Ekonomik i Davosit, kryeministri Edi Rama ka shprehur pakënaqësinë ndaj Bashkimi Europian

Kryeparlamentarja Nikolla takon homologun portugez, Augusto Santos Silva

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, pati një takim me Presidentin e Asamblesë së Portugalisë, Augusto Santos Silva.