Partizani me 17 yje!

Partizani feston titullin e 17-të në histori, Vllaznia shkon në Europë. Bie Bylisi, shpresë për Erzenin!

Vllaznia e femrave kurorëzohet kampione për herë të dhjetë

Vllaznia e mbylli kampionatin në kuotën e 54 pikëve pas 18 javëve të zhvilluara, ku ka njohur vetëm fitore, asnjë humbje dhe asnjë barazim.

Silvinjo, tur takimesh nëpër Europë me lojtarët kuqezi

Trajneri i Kombëtares, Sylvio Mendes Campos Junior ka nisur prej disa ditësh një tur nëpër Europë për të vëzhguar në aksion lojtarët kuqezi dhe për t’u takuar me disa prej tyre.

Fitnes, si stil jetese!

Vështirë se gjendet një përcaktim universal i fitnesit dhe i komponentëve të tij, por pranohet nga të gjithë se komponentët fizikë dhe fiziollogjikë të fitnesit kanë një impakt të drejtpërdrejtë në statusin e shëndetit të secilit nga ne.

Armand Duka, “Mister UEFA”

Presidenti i FSHF u rizgjodh anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s në Kongresin e 47-të të UEFA-s

“Ylli i Mirënjohjes Publike”, Rama dekoron shtatë sportistë elitarë

U dekoruan Briken Calja, Erkand Qerimaj, Zelimkhan Abakarov, Eklent Kaçi, Lara Colturi, Alban Beqiri dhe Gentiana Beqa.

Boksieri kampion Kristian Prenga, burimi krenarie për shqiptarët!

Boksieri shqiptar me origjinë nga Oroshi i Mirditës fitoi titullin NAB-North American Belt, mposhti boksierin amerikan Samuel Crossed.

Armand Plaka: Kur përfaqësueset e Tiranës dhe Varshavës, përballeshin në vitin 1953

Sot në mbrëemje Shqiperia do të luajë kundër Polonisë në Varshavë, për kualifikueset e Euro 2024

Sotir Seferaj, “Labi i mrekullueshëm”

Tituj pa mbarim “Urdhëri Naim Frashëri “ , “Mjeshtër i Madh”, titullin “Anton Mazreku”, “Nderi i Klubit Partizani”, etj.

“Yjet” në fushën e Moisi Dalipit

Mbi librin e Moisi Dalipit “Yje në fushën time”, zëri i fuqishëm i publiçistikës dhe radiokronikës