Hohmann: BE, 15 milionë euro Shqipërisë për dixhitalizimin

Ambasadorja e Bashkimit Europian, Christiane Hohmann ishte e pranishme ditën e sotme në Konferencën për Sigurinë Kibernetike

Kryeparlametarja Nikolla pret Kryetarin e Prezencës së OSBE, Ambasadorin Guido De Sanctis

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, zhvilloi një takim me pune me Kryetarin e ri të Prezencës së OSBE-së, Ambasadorin Guido De Sanctis.

Ambasadorja Hohman takon Dumanin: BE mbështet një SPAK të pavarur dhe efektiv!

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Christiane Hohmann, takim me kreun e ri të SPAK-u, Altin Dumani.

“Kthim në atdhe” në Shtëpinë e Europës!

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit, në Shtëpinë e Evropës do të shfaqet filmi “Kthim në atdhe”.

Rama takon ambasadorin e OSBE, De Sanctis: Shpresëplotë për një bashkëpunim të shkëlqyer!

Kryeministri Edi Rama takohet me ambasadorin e OSBE-së, Guido De Sanctis

Hohmann: Deputetët, rol kyç në procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë, Christiane Hohmann priti dje në Shtëpinë e Europës deputetët e Komisionit të Integrimit Evropian dhe Komisionit Parlamentar të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri.

BE: Procesi i negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë po ecën përpara!

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri ka reaguar ditën e sotme lidhur me ecurinë me integrimin në Union.

Ambasadorja e BE-së, Christiane Hohmann, viziton Autoritetin e Dosjeve

Ambasadorja e BE-së, Christiane Hohmann, ka vizituar dje Autoritetin Shqiptar të Informacionit mbi dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit, AIDSSH

Raporti i KE, Soreca: Të përmbushen të gjitha kushtet, duhet zgjatur vettingu

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama komentoi progres-raportin e KE për Shqipërinë.

Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca takon ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri është takuar ditën e sotme me ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja.