Escobar: Shqipëria, partneri ynë i besueshëm!

SHBA-të e rendisin Shqipërinë mes aleatëve më të besuar të Shteteve të Bashkuara brenda NATO-s.

Ambasada Amerikane organizon Panairin e EducationUSA të Universiteteve të SHBA

Panairi i organizuar nga ishte një mundësi që studentët të mësojnë më shumë rreth arsimit të lartë në Shtetet e Bashkuara

David Kostelancik, ambasadori i ri i SHBA. Njohës i mirë i gjuhës shqipe

Kostelancik ka shërbyer në ambasadën amerikane në Shqipëri në fillim të viteve ’90, në zyrën politike

Yuri Kim: Marrëdhënia ime me Ramën është vetëm instituticionale!

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim tha se marrëdhënia e saj me kryeministrin Edi Rama është vetëm instituticionale

Yuri Kim: Ja kur do të largohem nga Shqipëria si ambasadore!

Në 22 janar të këtij viti ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim i përfundon mandate në Shqipëri

Shqiptarët pa viza drejt SHBA? Yuri Kim: Jemi në drejtimin e duhur!

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, thotë se Shqipëria është në drejtimin e duhur për të hyrë pa viza në SHBA

Yuri Kim takim me drejtueset e Komisionit Parlamentar për Integrimin Europian, Jorida Tabaku dhe Etilda Gjonaj

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka zhvilluar sot një takim me drejtueset e Komisionit Parlamentar për Integrimin Europian, kryetaren Jorida Tabaku dhe nënkryetaren Etilda Gjonaj.

Yuri Kim takon drejtuesit e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme, Mimi Kodheli dhe Tomor Alizoti

Ambasadorja Yuri Kim është takuar me drejtuesit e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme, Kryetaren Mimi Kodheli dhe Zëvendës Kryetarin Tomor Alizoti.

Progres-raporti për Shqipërinë/ Reagon ambasadorja Yuri Kim: Negociatat e pranimit duhet të fillojnë pa vonesë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar sot pas publikimit të progres raportit të Komisionit Europian për procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE.

Yuri Kim takohet me Mirela Kumbaron: Shqipëria potencial si destinacion turistik i klasit botëror

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim, është takuar pasditen e sotme me ministren e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro